Akcijos kaina, EUR

NASDAQ apdovanojimai 2016

NASDAQ apdovanojimai 2015 2016

Kontaktas investuotojams

Saulius Bačauskas
„Aprangos" grupės finansų ir ekonomikos direktorius

Tel. 8 5 2390 808, 8 5 2390 843
Fax. 8 5 2390 800
El. paštas: s.bacauskas@apranga.lt

Naujas „Aprangos“ grupės biuras: modernus logistikos centras ir dėmesys darbuotojams

Baltijos šalių mažmeninės prekybos drabužiais lyderė „Aprangos“ grupė įsikūrė šiuolaikiškose, pagal specifinius įmonės poreikius pastatytose patalpose Vilniaus Ukmergės gatvėje įsikūrusiame „Vilniaus verslo parke“. Administracinio pastato ir logistikos komplekse įsikūrė beveik 200 darbuotojų.

„Pastaruosius kelis dešimtmečius sparčiai plėtėme prekybos tinklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, keitėsi įmonės darbuotojų poreikiai ir verslo aplinka, o ypač daug pokyčių įvyko technologijų srityje, kuri apima kasdienę mūsų veiklą. Augančiam darbuotojų ratui norėjome pasiūlyti geriausias darbo sąlygas, taip pat sukurti efektyvesnę logistikos sistemą, tad subrendome naujam, moderniam ir aukščiausius standartus atitinkančiam biurui bei logistikos centrui“, – teigia „Aprangos“ grupės generalinis direktorius Rimantas Perveneckas.

Patalpos – pagal konkrečius reikalavimus

Administracinio pastato ir logistikos sandėlių kompleksą vystė viena didžiausių nekilnojamo turto valdymo ir plėtros bendrovių Lietuvoje „Darnu Group“. Anot jos vadovės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, ilgametė įmonės patirtis leido pasiūlyti konkretaus verslo poreikius atitinkančias patalpas.

„Visas parkas vystomas pagal užsienyje gana populiarų užsakomosios partnerystės („build to suit“) modelį, kai mes pagal užsakovo poreikius suprojektuojame, finansuojame ir pastatome konkretaus verslo reikalavimus atitinkančias patalpas. Toks verslo modelis leidžia mūsų užsakovams turėti specialiai jiems pritaikytas ir įrengtas patalpas, neinvestuojant į jų statybą nei savo kapitalo, nei laiko. Verslo parkas skirtas tiems, kam neužtenka erdvės standartiniame biure miesto centre ar reikalingos specifinių techninių savybių patalpos, o tai pat, kai dirbti norisi atskirame pastate su stilingai ir moderniai apželdintu nuosavu kiemu“, – pažymi  S. Survilaitė-Mekionienė.

Pagrindinis kriterijus – darbuotojai

Į naująjį kompleksą „Aprangos“ grupė įsikėlė pardavusi administracinius ir sandėliavimo pastatus Kirtimuose, kuriuose veikė nuo 1970 metų. Naujoji bendrovės būstinė išsiskiria tiek architektūra, tiek aukščiausiais techniniais reikalavimais ir energiniu efektyvumu.

„Projektuodami naująjį kompleksą, itin daug dėmesio skyrėme tarptautinių patirčių analizavimui, domėjomės inovacijomis ir naujausiais technologiniais sprendimais, kurie ne tik palengvins kasdienius darbo procesus mūsų darbuotojams ir prisidės prie jų gerovės dirbant, bet ir užtikrins optimaliausią greitį bei prekių judėjimą visose trijose Baltijos šalyse“, – įsitikinęs R. Perveneckas.

3200 kv. m. administracinis pastatas įrengtas kruopščiai galvojant apie darbuotojų gerovę: įdiegtos ergonomiškos darbo vietos su reguliuojamo aukščio stalais administraciniame pastate, jį projektuojant  buvo siekiama sukurti komfortiškas erdves ir neformalias bendravimo zonas, individualias telefoninių pokalbių erdves, itin dideli reikalavimai kelti natūraliam apšvietimui.

Darbuotojų patogumui įrengta šiuolaikiška treniruoklių salė ir kavinė, numatyta savitarnos maitinimo zona. Administracinio pastato erdvė orientuota į jaukų kiemą, kuris skirtas darbuotojų poilsiui, o pirmasis pastato aukštas – maksimaliai perregimas, besijungiantis su aplinkoje esančiais želdynais.

5 km ilgio drabužių linija

Kad pastatas atitiktų dirbančiųjų poreikius, pagrindinių sistemų – šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, apšvietimo ir laistymo – valdymas yra visiškai kompiuterizuotas. Komplekso šildymui numatyta aukščiausius ekologijos reikalavimus atitinkanti geoterminė jėgainė, kuri vasarą veikia ir vėsinimo režimu. Dar vienas efektyvus technologinis sprendimas – pastato langus juosiančios žaliuzės, reguliuojamos pagal grafiką ir reaguojančios į vėjo stiprumą.

Didžiausią pastatų komplekso dalį – beveik 17 000 kv. m. – užima tarptautine patirtimi remiantis statytas logistikos centro ir ūkinio sandėlio kompleksas. Logistikos centre sumontuota moderni, daugiau nei 5 km ilgio pakabinamų drabužių sistema, kuri automatizuotai veikia tarp dviejų aukštų. Šiuo metu įmonė dirba prie sandėlio valdymo sistemos projekto, kurio pagalba automatizuota įranga bus galima išrūšiuoti iki 5000 vienetų drabužių per valandą bei vienu metu rūšiuoti į daugiau nei 90 parduotuvių. Logistikos centre taip pat yra beveik 20 000 saugojimo vietų lentynose. Siekiant užtikrinti maksimalų komfortą darbuotojams, logistikos centras suprojektuotas taip, kad į jį patektų natūrali dienos šviesa. Atsižvelgus į besikeičiančius verslo poreikius „Aprangos“ grupė  numatė įrengti ir  fotostudiją, kurioje sykiu galės dirbti net kelios komandos.

Koncepciją padiktavo veikla

Statinius projektavusios studijos „JP Architektūra“ architektas Algirdas Kaušpėdas atkreipia dėmesį, kad komplekso koncepciją padiktavo kompanijos veikla – prekyba madingais drabužiais.

„Mada pirmiausia asocijuojasi su dinamika ir sezoniškumu. Madoje, kaip ir gamtoje, nėra vienos dominuojančios spalvos, tai – spalvų gama nuo juodos iki baltos, kurios vienija visą mados turinio įvairovę. Ši mintis inspiravo pastatų architektūrą – dviejų kontrastuojančių tūrių kompoziciją: juodą, monumentalų, ant žemės „pasodintą“ vieno aukšto logistikos tūrį, ir baltą, „sklendžiantį“ trijų aukštų administracijos korpusą“, – pasakoja A. Kaušpėdas.

Vieno projekto autorių teigimu, šis korpusas sąmoningai sklype įkomponuotas taip, tarsi pasitiktų į Vilnių atvykstančius svečius. Taip jis tampa visą kompleksą reprezentuojančiu akcentu ir pagrindine architektūros kompozicijos ašimi.

Anot A. Kaušpėdo, didelis dėmesys skirtas ne tik pastatams, bet ir kraštovaizdžiui, kuris darniai susilieja su komplekso išore ir vidumi. Kadangi pastatas yra apsuptas gamtos, atsižvelgus į apželdinimo specialistų rekomendacijas, jis apsodintas natūraliam peizažui artimais augalais, kurių yra daugiau nei 2200. Laistymui naudojamas nuo pastato stogo surenkamas lietaus vanduo.

Viso „Vilniaus verslo parko“ užimamas plotas siekia 8,5 hektarų. Iš jų 3,6 ha plote išsidėstęs naujasis „Aprangos“ grupės administracinis ir logistikos centras.

Daugiau informacijos:
„Aprangos“ grupės generalinis direktorius
Rimantas Perveneckas
T.  (5) 2390 800
info@apranga.lt
www.aprangagroup.com

Priedas

  • 192Parduotuvės
  • 200Prekių ženklai
  • 3Šalys
  • 2300Darbuotojai
  • 94000Parduotuvių plotas m2
  • 226.6 mln.2018 m. Grupės apyvarta, EUR
Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite "Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia